E-poe kasutustingimused

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Käesolevad tingimused reguleerivad Põlva Metsagrupp OÜ, registrikood 12393370 (edaspidi Müüja ) ja ostu sooritanud isiku (edaspidi Ostja) vahel tekkivaid õigussuhteid toodete ostmisel e-poes www.puuturg.ee

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad 20% käibemaksu.
Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba kohta on esitatud veebipoes vahetult kauba juures.
Kodulehel toodud toodete pildid on illustreerivad ja võivad erineda tegelikest toodetest.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

2. Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb liikuda ostukorvi lehele. Ostukorvi lehel tuleb täita andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

Eesti pangalingid – Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay
(NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.)
Põlva Metsagrupp OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Montonio Finance Oü-le. Tasumine toimub väljaspool veebipoodi vastava panga turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Müüja arvelduskontole.

Tasumine arve alusel – Peale laoseisu kontrollimist saadetakse Ostjale e-kirja teel tellimuse kinnitus, mille alusel on võimalik tellimuse eest tasuda. Tellimus on ootel, kuni saame makse laekumise kinnituse. Kui laekumist ei toimu 3 tööpäeva jooksul alates tellimuse esitamise kuupäevast, muutub Tellimus kehtetuks.

Kohaletoimetamine – Kaupu saadetakse ainult Eesti piires. Saadetised saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Täpsem info kohaletoimetamise kohta on lehel „Tarnetingimused“.

3. Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on Ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul (v.a jõulupuude tellimuse puhul vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele).
Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Põlva Metsagrupp OÜ-l õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit ning saata see e-posti aadressile info@puuturg.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
Müüja tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
Müüja võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4. Pretensiooni esitamise õigus

Müüja vastutab Ostjale müüdud kauba (v.a jõulupuud) lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul , alates kauba üleandmisest Ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal.
Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale.
Kui puuturg.ee veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Müüja vastutab, parandab või asendab Müüja puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
Müüja vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

5. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Müüja kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Müüja edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
Müüja saadab Ostjale uudiskirju ning pakkumisi Ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui Ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

6. Vaidluste lahendamine
Kui ostjal on puuturg.ee veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@puuturg.ee või helistada telefonil: 5199 4876
Juhul, kui Klient ja Müüja ei saavuta vaidluse osas kokkulepet, on Kliendil õigus pöörduda vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks Eestis Tarbijakaitseameti juures tegutseva Tarbijavaidluste Komisjoni poole.